Projeksiyon Tamiri Projeksiyon Servisi Lamba Değişimi Projeksiyon Bakımı
.:Projeksiyon tamir ve servisi konusunda sektör lideri olan firmamız TESSA BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ, siz müşterilerine ilginizden dolayı teşekkürü bir borç bilir...

Projeksiyon Lamba Değişimi

Projeksiyon Lamba Değişimi

Projeksiyon cihazları tüketim malzemelerine dayalı cihazın satış sonrasıda lamba değişimi üzerine tasarlanmış yüksek teknolojili ürünlerdir.

Lamba saat ömrü yaklaşık olarak 2000-3000 saat olara geçer standart modda (yüksek ışık) 2000 saat uhp lamba yaklaşık olarak verilen değer üzerinden ömrünü tamamlar ekonomik modda 3000 saat lamba ömrü vardır fakat bu verilen değerler yaklaşık değerlerdir.
lamba ömrünü etkileyen diyer faktörler cihazın temizliği ile ilgilidir çünkü uhp lamba yanma esnasında ark kısmında 1422 derece sıcaklık oluşur ortaya çıkan bu yüksek sıcaklık lamca kaidesini ve eklektronik aksama zarar verecektir dolayısıyla oluşan bu sıcaklıgı dışarıya atmaya yarayan fan sistemi bulunmaktadır eğer cihaz tozlu ve kirli ise sogutma işlemi yarım olacaktır bu durum cihazın fazla ısınmasına elektronik ve lamba ünitesine zarar verebilmektedir
bütün projeksiyon cihazları bakıma ihtiyaç duyan cihazlardır temiz olmayan bir cihazdan net bir görüntü asla alınamaz lambanın ürettiği ışık gücününde yaklaşık olarak %40 -60 oranında kayıp olur renkler solgun ve alakasız renk yelpazesi oluşur.

projeksiyon-lamba-degisimi

"Lümen" nedir?

Bir kaynak tarafından yayılan ışık miktarı ölçü birimi. 0.98 ışık ft-c (ayak mumlar) 1 metrekarelik bir yüzey kaplama , ışık akısı ve ışık miktarı uluslararası ünite . Bir candela yeknesak bir nokta kaynak, bir metrekare alana yüzeyinde bir açılış sahip, tek ayak yarıçaplı bir kürenin merkezinde ise geçerek ışık miktarı bir lümen denir . Küre, 12,57 metre kare toplam yüzölçümüne sahiptir . Yılından bu yana, tanımı gereği, bir lümen yüzey alanının her bir metrekare candela 12.57 lümen üretilen düzgün bir noktaya akar .

"ANSI Lümen" nedir?


Projektörler karşılaştırarak için kullanılan ışık çıkışı ölçmek için bir standart. Ne yazık ki, yeterli değişkenler, göz genellikle ANSI derece radikal katılmıyorum. En iyi ihtimalle, ANSI lümen oldukça iyi "elmalar" "elma" karşılaştırarak yapmak. Ancak bir projektör Halojen lambalar kullanır ve başka bir metal halide, halojen projektör gibi aynı iki ünite oranı bile farkedilir sönük . Tipi (aktif matris TFT, Poly-Si, pasif) LCD teknolojisi, genel teknoloji tipi (LCD vs DLP vs CRT), kontrast oranları, vb etkisi sonuçta da dahil olmak üzere diğer değişkenler. Örneğin, biz genellikle sadece 400 lümen gücü ile bir projektör, 2000 lümen başka bir Projektör daha daha güçlü gözle görünür bulmak "Lux" nedir ? SI (uluslararası sistem) aydınlatma ünitesi. Bir lümen, bir metrekarelik bir alan üzerinde eşit dağıtılmıştır . "Watt başına Lümen"


Bir ışık kaynağının ışık etkinliği ifade oranı; güç watt ışık çıkışı bölünmüş
Örnekler: Edison'un ilk lamba 1.4 L / W
Floresan lambalar 35-100 L / W
Kızılötesi lambaları 6-9 L / W
Akkor lambaları 10-40 L / W
Mercury lambaları 50-60 L / W
Metal Halide lambalar 80-125 L / W
Yüksek basınçlı sodyum lambalar 100-140 L / W
, beyaz ışık 225t L / W teorik max "Renk Sıcaklığı" nedir ? Görünür renk sıcaklığı (veya ilişkili hafif bir kaynak gösteren, daha yüksek bir sayı "cool" olma sıcaklık veya serinlik derecesi, renk sıcaklığı

projeksiyon-lambasi


LAMBA KULLANIM TALİMATLARI:

Üretici kılavuzlar
•    Dokunmayın veya eldiven giymiş olmadan bu lamba idare etmeyin.
•    Eğer bu lamba çıplak elleriyle dokundu, lamba, havlu ve alkol solüsyonu ile temizlenmesi gerekir.
•    Off operasyon hemen sonra hafifletilmiş bir lamba veya lamba dokunmayın; Yüksek ısı sever hasara neden olabilir.
•    Lamba, UV radyasyon üretir, direkt ışığa bakmayın;, doğrudan ışığa cilt maruz kaçının.
•    Lamba sadece onaylanmış ve uygun işletilen bir projektör düzgün çalışır.
•    Hızlı açma-kapama anahtarlama kısa lamba ömrü neden olabilir.
•    Lamba değişimi için, güç ekipman çalıştırırken kapalı olmalıdır.
•    Güvenlik, koruma, yüksek ateşleme darbeleri nedeniyle lamba bölge için gereklidir.
•    Ortam sıcaklığı 55 ° C daha az olmalı
•    Çalışma voltajı: ortalama çalışma gerilimi en fazla% 3 'ünden tip levhası üzerinde belirtilen çekeceği gerilim sapma
•    Ani voltaj sapmaları daha fazla + / -% 10 lamba çıkmak için neden olabilir.
•    Daimi operasyon üstünde bir gerilim veya Nominal besleme gerilimi altında açık renk değişiklikleri ve lamba ömrü azalmaya yol açabilir.
•    Tam ışık akısı ulaşmak için açıldıktan sonra lamba 2-5dk sürer.
•    Renk çeşitleri: tüm metal halide lambalar gibi, lamba lamba renk farkı olabilir. Bu şebeke gerilimi, kontrol dişli ve armatürlerin tasarım gibi dış etkenlere bağlı olabilir.
•    Bir lamba ömrünün sonuna geldiğinde kontrol dişli ve radyo girişimine zarar görmesini önlemek için mümkün olan en kısa zamanda değişimi gerekmektedir.

Projeksiyon Tamir sitesinin tüm hakları Tessa Bilişim Teknolojileri firmasına aittir.

izmir toner dolumu